Hostingde İoncube Kurulu mu Nasıl Anlarız?

Artık bir çok Türkçe wordpress teması ioncube ile şifrelenerek satışı yapılmaktadır. Bunun sebebi satın alan kullanıcıların tema dosyalarını farklı domain adreslerinde kullanılmasının yada satın almamış kişilerinde bu tema dosyalarını kullanmasının önüne geçmek içindir. Bu önlem hem satın alan müşteriyi hemde satışı yapan tema yapımcısının haklarını korumaktadır.

Ayrıca bu konu wordpress güvenliğini de çok yakından ilgilendirmektedir. Açık halde sunulan tema dosyaları farklı kişilerin kodlara zararlı fonksiyonlar ekleyerek tekrar piyasaya dağıtması ve sitelerinize zarar vermeside mümkün olacaktır.

İoncube ücretsiz bir hosting bileşenidir. Artık bir çok hosting firması ioncube bileşenini standart olarak sunmaktadır. Kurulu değilse bile talep ettiğinizde ücretsiz olarak yaptığını unutmayın.

İoncube Yüklü mü Nasıl Bakılır?

Hostinginizde yada sunucunuzda ioncube yüklü mü bakmak için öncelikle aşağıdaki zip dosyasını bilgisayarınıza indirin ve klasöre çıkarın.

ionCube Kontrol Dosyası (171 bytes)

Çıkarttığınız klasör içerisinde bulunan info isimli dosyayı ftp yada hosting panelinizdeki Dosya Yöneticisi kısmından sitenizin ana dizinine yükleyin. (Ana dizin wp-admin wp-includes klasörlerinin olduğu bölümdür.)

Dosyayı yükledikten sonra internet tarayıcınızdan siteadresiniz.com/info.php yazarak adresi açın. Açılan sayfada Additional Modules yazarak bir arama yaptığınızda resimdeki gibi ionCube Loader yazını görüyorsanız kurulu anlamına gelmektedir. Eğer ioncube kurulu değilse hosting firmanıza destek bildirimi göndererek kurulmasını rica edebilirsiniz.

(Video) ionCube Yüklümü Nasıl Bakılır?

ionCube ile alakalı yaşadığınız sorunlarla ilgili şikayetlerinizi yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Bu Makaleyi Arkadaşlarınla Paylaşabilirsin!

Yorum yaz

Yazacağınız yorumların politikalarımıza göre değerlendirmeye alınacağını ve mail adresinizin asla yayınlanmayacağını bildiririz.Lütfen formu doldururken kendinize ait anahtar kelime kullanmamaya özen gösteriniz.