Woocommerce’de Nitelik Ekleme Nasıl Yapılır?

WooCommerce ürünleriniz için nitelikler eklemek için, WordPress yönetim panelinde “Ürünler” sekmesine gidin ve ürününüzü düzenlemek için tıklayın. Düzenleme sayfasının altında, “Nitelikler” sekmesi bulunur. Burada, nitelik adını ve değerlerini ekleyebilirsiniz. Örneğin, ürünün boyutları, renkleri, malzeme gibi nitelikleri ekleyebilirsiniz. Nitelikleri kaydettikten sonra, ürün sayfasında görüntülenecektir.

Ayrıca, WooCommerce ürünleriniz için nitelikleri gruplandırmak için “Nitelik Grupları” sekmesini kullanabilirsiniz. Örneğin, “Boyut” nitelik grubunda “Uzunluk”, “Genişlik” ve “Yükseklik” niteliklerini ekleyebilirsiniz. Nitelik gruplarını oluşturduktan sonra, ürünleriniz için nitelikleri bu gruplara atayabilirsiniz.

Ayrıca, nitelikleri filtreleme seçeneği olarak kullanmak için, WooCommerce eklentisi ile birlikte gelen “Nitelikler” ve “Kategori Filtreleri” widget’larını kullanabilirsiniz. Bu widget’lar, ürünlerinizi kullanıcılar tarafından filtreleme seçenekleri ile arama yapmalarını sağlar.

Bu Makaleyi Arkadaşlarınla Paylaşabilirsin!

Yorum yaz

Yazacağınız yorumların politikalarımıza göre değerlendirmeye alınacağını ve mail adresinizin asla yayınlanmayacağını bildiririz.Lütfen formu doldururken kendinize ait anahtar kelime kullanmamaya özen gösteriniz.